O wentylacji, klimatyzacji...

ależy jej zlecić byle komu.Osoby zatrudnione w serwisie wentylacjyjnymWedług zasad bhp każdy system wentylacyjny powinien być, co jakiś czas, sprawdzany, ponieważ niesprawny system wentylacyjny może stać się przyczyną b

O wentylacji, klimatyzacji... wentylacja gdańsk
Przy profesjonalnie wykonanej instalacji cieplnej i wentylacyjnej biurowiec nie powinien mieć kłopotów z niszczejącym tynkiem czy grzybem. Dlatego jest kluczową sprawą i nie należy jej zlecić byle komu.

Osoby zatrudnione w serwisie wentylacjyjnym

Według zasad bhp każdy system wentylacyjny powinien być, co jakiś czas, sprawdzany, ponieważ niesprawny system wentylacyjny może stać się przyczyną bardzo poważnych problemów, a nawet zagrażać zdrowiu osób mieszkających w domu lub bloku mieszkalnym. W domach i mieszkaniach można też zakładać czujniki wentylacyjne, czyli tzw. czujniki dymu i czadu, które włączą się, kiedy pomieszczenia zostaną zadymione lub zacznie się do nich ulatniać gaz. Jeżeli takie czujniki zaczną dawać ostrzegawcze sygnały albo mieszkańcy sami zauważą jakieś niebezpieczne symptomy, powinni od razu zadzwonić po straż pożarną lub przynajmniej zamówić przyjazd serwisu wentylacyjnego. Może on pojawić się w takim budynku mieszkalnym nawet w ciągu kilku minut.


Wentylacja w domach jednorodzinnych

Wentylacja jest jedną z instalacji montowanych w domach i blokach mieszkalnych. Najprostszy system wentylacyjny montowany jest w domach jednorodzinnych w czasie ich budowy i urządzania wnętrz. Dzięki domowej wentylacji z pomieszczeń odprowadzane są wszystkie nieprzyjemne zapachy i niebezpieczne dla zdrowia człowieka związki, jakie mogą pochodzić z ogrzewania węglowego lub gazowego. Wentylacje kuchenne działają w ten sposób, że wyciągają z pomieszczenia dym powstający w czasie gotowania oraz różne zapachy związane z gotowaniem potraw i pieczeniem ciast. Dużo bardziej uważnie trzeba montować wentylację w domach ogrzewanych węglem, ponieważ trzeba pamiętać, że dłuższe przebywanie w zadymionych pomieszczeniach może być niebezpieczne dla zdrowia.


Syndrom chorego budynku- Wikipedia

Syndrom chorych budynków (SBS, z ang. sick building syndrome) ? kombinacja dolegliwości występujących w określonym miejscu (np. w budynku, w którym się pracuje).

Wystąpienie przykrych dolegliwości związane jest głównie z zbyt małą ilością świeżego powietrza w pomieszczeniu oraz z jego złą jakością. Źródłami zanieczyszczeń powietrza w pomieszczeniu mogą być organizmy żywe (np. produkty uboczne oddychania, pocenia się, grzyby), materiały budowlane i elementy wyposażenia wnętrz (np. rozpuszczalniki, impregnaty drewna, związki emitowane przez farby malarskie, azbest), systemy wentylacji i klimatyzacji (np. mikroorganizmy żyjące w nieczyszczonych przewodach wentylacyjnych), powietrze zewnętrzne (np. zanieczyszczenia chemiczne powietrza w dużych aglomeracjach miejskich) albo samo użytkowanie pomieszczeń (np. palenie tytoniu).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Syndrom_chorego_budynku



© 2019 http://glodowka.info.pl/