O przydomowych oczyszczalniach - dlaczego warto oszczędzać wodę?

ną z ogrodami, a raczej z ich pielęgnacją. Mam na myśli narzędzia ogrodnicze. Najbardziej oczywistym rodzajem narzędzi do ogrodu są narzędzia manualne. Spośród których pierwszym jakiego trzeba użyć do utrzyman

O przydomowych oczyszczalniach - dlaczego warto oszczędzać wodę? Zainteresowany tematem przydomowej oczyszczalni? Więcej dowiesz się tu:

Narzędzia ogrodnicze

Tym razem chcę poruszyć całkiem inną kwestię związaną z ogrodami, a raczej z ich pielęgnacją. Mam na myśli narzędzia ogrodnicze.

Najbardziej oczywistym rodzajem narzędzi do ogrodu są narzędzia manualne. Spośród których pierwszym jakiego trzeba użyć do utrzymania i uprawiania ogrodu jest szpadel - służący do kopania w glebie.

Jak większość rzeczy, a zwłaszcza narzędzi, nawet szpadle dzielą się na różne typy. Zależnie od rodzaju i kształtu zakończenia - czyli tej metalowej części pracującej bezpośrednio w ziemi.

Szpadel ogrodowy to ten, który ma proste zakończenie. Służy zwyczajnie do kopania. O ile nadaje się na gleby dość miękkie - np trawniki, łąki i tym podobne; to jego użycie na twardej i ubitej ziemi może być trudne. Do tego zadania najlepszy będzie szpadel z zaokrągloną końcówką. Ten typ był używany przez wszelkiego rodzaju wojska do kopania. Jest naprawdę skuteczny. Tak więc, jeśli masz dziadka, a ten ma pamiątki z wojska, to warto zaopatrzyć swój ogród w dziadkową saperkę. Z pewnością ułatwi prace.


Dofinansowanie do domu energooszczędnego

Do budowy domu energooszczędnego można dostać dotację. Jednak trudno tak naprawdę określić, czy warto się o nią starać. Przede wszystkim podstawowym warunkiem uzyskania takiej dotacji jest wzięcie kredytu na budowę.

Ale najważniejsze - ile można dostać? Na dom energooszczędny - 30 tysięcy. Jest to dopłata jednorazowa i bezzwrotna, jednak budynek musi przejść pozytywnie audyt i zmieścić się w określonych widełkach.

Czy warto? Z pewnością jeżeli mamy specjalnie zaciągać kredyt, to nie warto. Jednak gdy i tak mamy w planach realizowanie budowy domu niskoenergetycznego, to czemu nie skorzystać?

Przede wszystkim warto się zapoznać ze szczegółowymi wymogami, żeby uniknąć w przyszłości problemów. Takich informacji powinien udzielić nam bank, w którym zamierzamy wziąć kredyt.


O wodzie z kranu

Pierwszy mit - woda która leci z kranu nie nadaje się do spożywania. A prawda jest taka, że się nadaje - MUSI spełniać wyśrubowane kryteria i normy, woda z kranu JEST WODĄ PITNĄ. A co bardziej interesujące - często ma lepszy skład (więcej minerałów) niż woda którą kupujemy. Co prawda to zależy od regionu Polski, z tego powodu trzeba sprawdzić skład naszej wody z krany i zrezygnować z picia tej w butelkach.

Drugi mit - woda mineralna to każda woda w butelce. NIESTETY NIE. Większość takiej wody ma zbyt małą ilość minerałów, są to tzw. wody źródlane. Popatrz wyżej - często woda z kranu ma ich więcej. Woda mineralna zaczyna się od ok. 800 mg minerałów na litr. Warto sprawdzać etykiety.



© 2019 http://glodowka.info.pl/