Kilka porad domowych - wybieramy drzwi

rantować zwiększone bezpieczeństwo na co dzień. Takie drzwi mają wiele zalet. Tą najważniejszą jest oczywiście zagwarantowanie skutecznej ochrony przed różnego rodzaju włamywaczami, którzy chcą wejść na teren nasze

Kilka porad domowych - wybieramy drzwi

Jakie korzyści zapewniają drzwi antywłamaniowe?

Wśród różnego rodzaju drzwi, których na rynku jest bardzo dużo, na uwagę zasługują drzwi antywłamaniowe, które mogą nam zagwarantować zwiększone bezpieczeństwo na co dzień. Takie drzwi mają wiele zalet. Tą najważniejszą jest oczywiście zagwarantowanie skutecznej ochrony przed różnego rodzaju włamywaczami, którzy chcą wejść na teren naszego domu. Są to drzwi solidne i trwałe, które zazwyczaj także zapewniają wysokiej jakości izolację cieplną i akustyczną. Tym samym, pomimo, że ich zakup zwykle znacznie bardziej obciąża naszą kieszeń, niż zakup standardowych modeli, zainwestowane pieniądze zwracają się w przyszłości. Zważywszy, że tego rodzaju elementu jak drzwi zewnętrzne nie kupuje się często, warto wydać więcej, ale mieć pewność prawdziwej jakości.


Wybór drzwi do domu

Drzwi zewnętrzne do domu, podobnie jak okna, mogą być lepszej lub gorszej jakości. Wszystko zależy przede wszystkim od tego, jakich materiałów użyto do ich stworzenia oraz jakie zastosowano techniki. Drzwi można na przykład wypełnić konkretną pianką, ale także styropianem czy polistyrenem. Mogą mieć zwykłą, bądź wzmocnioną konstrukcję. To wszystko oczywiście wpływa nie tylko na ich wytrzymałość, ale przede wszystkim na kwestie bezpieczeństwa, która da domowników ma w praktyce znaczenie priorytetowe. Będą się oni na pewno znacznie lepiej czuć, jeśli zakupią drzwi antywłamaniowe, które trudno wyważyć, czy wyłamać.


Jak są zbudowane drzwi energooszczędne i pasywne?

W porównaniu do drzwi najczęściej spotykanych na polskim rynku, drzwi pasywne oraz energooszczędne charakteryzuje:

Dodatkowa uszczelka w skrzydle drzwiowym poprawiająca szczelność.
Dodatkowa uszczelka w ościeżnicy drzwiowej.
Zwiększona grubość skrzydła drzwiowego.
Zwiększona szerokość ościeżnicy.
Ościeżnica wykonana z drewna, bądź mieszana (aluminium plus kompozyt) z przegrodami termicznymi.
Ciepły próg z kompozytu lub próg składający się z połączenia aluminium oraz kompozytu.
Dodatkowe uszczelki włosowe pod skrzydłem, bądź automatycznie opadające uszczelki zapewniające zwiększoną szczelność.
Dodatkowe uszczelki w dolnych narożnikach ościeżnicy zapobiegające przedmuchom w tej strefie (windstopery).
Niekiedy można spotkać hakowy zamek listwowy który ma za zadanie po części zwiększyć docisk skrzydła do ościeżnicy od strony zamkowej.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drzwi_energooszcz%C4%99dne



© 2019 http://glodowka.info.pl/