Dla kobiet - kosmetyki i zabiegi kosmetyczne

‡ najbardziej popularny jest kolor czerwony. Kosmetyk ten stosowany jest głównie przez kobiety. WedÅ‚ug niektórych źródeÅ‚ lakier do paznokci wynaleziono w Chinach ok. 3000 lat przed naszÄ… erÄ…. Za panowania dynastii Ming

Dla kobiet - kosmetyki i zabiegi kosmetyczne

Poznaj historiÄ™ lakieru do paznokci

Lakier do paznokci ? kolorowy lakier nakładany na paznokcie (zarówno u dłoni, jak i stóp) jako ozdoba. Dostępny jest w różnych kolorach, choć najbardziej popularny jest kolor czerwony. Kosmetyk ten stosowany jest głównie przez kobiety.

Według niektórych źródeł lakier do paznokci wynaleziono w Chinach ok. 3000 lat przed naszą erą. Za panowania dynastii Ming długie, zadbane paznokcie uważano za oznakę wysokiego pochodzenia. Lakier do paznokci był używany również w starożytnym Egipcie i przez Inków. Wynalazek współczesnego lakieru do paznokci pochodzi z roku 1932, kiedy to bracia Charles i Joseph Revson oraz ich przyjaciel Charles Lachman, wyprodukowali pierwszy lakier do paznokci o nazwie Revelon, zresztą stale jeszcze obecny na rynku.



Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lakier_do_paznokci


Makijaż profesjonalny ? sposób na zniewalający wygląd!

W ofercie większości gabinetów kosmetycznych znajdziemy sporo usług dotyczących makijażu. Może być to zarówno makijaż okolicznościowy, związany z ważnym wydarzeniem, w którym zamierzamy brać udział, jak i makijaż permanentny, wykonywany na stałe. Największą popularnością cieszy się jedna makijaż okolicznościowy, wykonywany na przykład na Sylwestra czy własny ślub. W takich chwilach każda kobieta chce wyglądać zniewalająco, a jest to możliwe właśnie dzięki korzystaniu z profesjonalnej pomocy makijażystki. Największą zaletą takiego makijażu jest przede wszystkim jego o wiele dłuższa trwałość w porównaniu do makijażu wykonanego własnoręcznie w domu za pomocą kosmetyków dostępnych w drogeriach.


Samoopalacz

Samoopalacz ? środek kosmetyczny mający na celu nadanie skórze brązowego odcienia bez naświetlania skóry promieniami UV.

Samoopalacz imituje efekt naturalnej opalenizny, którą można uzyskać bez udziału słońca, nie prowadzi jednak do powstawania melaniny, naturalnego barwnika powstającego w skórze pod wpływem promieniowania UV. Dlatego też ten rodzaj zabarwienia nie chroni przed działaniem promieni słonecznych i skóra wymaga ochrony przed słońcem preparatami z filtrami ochronnymi.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Samoopalacz



© 2019 http://glodowka.info.pl/