Diagnostyka medyczna

czywistości jednak prawidłowa praca gruczołów wewnętrznych ma bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie. Jeśli więc nie ma uzasadnienia dla nagłego przyrostu wagi, poczucia senności, braku energii, nadpotliwości czy drżenia rąk, war

Diagnostyka medyczna

Kiedy do specjalisty endokrynologa?

O problemach związanych z hormonami myślimy zazwyczaj w okresie dorastania, a wiele osób uważa je za cechę właściwą dla okresu przekwitania. W rzeczywistości jednak prawidłowa praca gruczołów wewnętrznych ma bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie. Jeśli więc nie ma uzasadnienia dla nagłego przyrostu wagi, poczucia senności, braku energii, nadpotliwości czy drżenia rąk, warto udać się do endokrynologa. Ponieważ objawów związanych z zaburzeniami pracy gruczołów wydzielania wewnętrznego jest bardzo dużo, dobrym rozwiązaniem będzie wcześniejsza konsultacja z lekarzem rodzinnym. Należy pamiętać, że problem ten jest bardzo często dziedziczny, dlatego jeśli w rodzinie pojawiały się już tego typu schorzenia, wizyta u endokrynologa może być tym bardziej konieczna.


Specjalistyczne badania medyczne

U pacjentów mogą być wykonywane różnego rodzaju badania pozwalające na określenie ich stanu zdrowia. Do takich badań należą zarówno badania okresowe, jak i badania bardziej specjalistyczne. Wśród takich badań najpoważniejsze są badania inwazyjne, które mogą być wykonywane jedynie w warunkach szpitalnych. U niektórych pacjentów wykonywane są także badania rezonansem magnetycznych. Użycie rezonansu magnetycznego pozwala na sprawdzenie stanu całego ludzkiego organizmu, a jednocześnie użycie rezonansu nie jest tak uciążliwe dla pacjenta. W razie potrzeby sięgać można także po takie obrazowe badania medyczne, jak badanie tomografem komputerowym. W niektórych przypadkach tomograf komputerowy jest bardziej przydatny niż rezonans.


Terapia indywidualna osób z depresją

Sama jesienna depresja nie może stać się przyczyną poważnych problemów zdrowotnych, jednak u osób posiadających już jakieś problemy ze stabilnością emocjonalną może ona doprowadzić do powstania poważniejszej depresji. Takie osoby będą potrzebowały leczenia psychiatrycznego do tego, żeby mogły wrócić do pełni sił. Często takie leczenie musi zostać wsparte leczeniem farmakologicznym, ponieważ trzeba pamiętać, że depresja bardzo często związana jest z jakimiś zaburzeniami zdrowotnymi, a jednocześnie osoby na nią cierpiące nie zawsze są w stanie w pełni się uspokoić jedynie po rozmowie z psychiatrą. Uczestniczą one także zarówno w terapii indywidualnej, jak i w terapii grupowej. Dzięki temu mogą skonfrontować swoje uczucia z odbiorem ich przez inne osoby.



© 2019 http://glodowka.info.pl/