Czysty dywan

³ra nadal jest powszechna wÅ›ród ubikacji publicznych. Po II wojnie Å›wiatowej upowszechniÅ‚ siÄ™ drugi rodzaj: współczesne muszle klozetowe (ubikacje w stylu zachodnim) i pisuary. Obecnie szczytem techniki dla ubikacji w stylu

Czysty dywan czyszczenie tapicerki wrocław

O japońskich ubikacjach

Ubikacje w Japonii: istnieją dwa rodzaje ubikacji powszechnie spotykanych w Japonii. Pierwszy i zarazem najstarszy to prosta ubikacja kucana, która nadal jest powszechna wśród ubikacji publicznych. Po II wojnie światowej upowszechnił się drugi rodzaj: współczesne muszle klozetowe (ubikacje w stylu zachodnim) i pisuary. Obecnie szczytem techniki dla ubikacji w stylu zachodnim jest połączenie muszli klozetowej z bidetem. Według danych z 2004 roku są one zainstalowane w ponad połowie japońskich gospodarstw domowych345. W Japonii ten typ ubikacji jest popularnie nazywany washletem (jap. ??????? woshuretto?), po marce Toto Ltd., i posiada zaawansowane wyposażenie, które jest rzadko spotykane poza Azją. W zależności od konkretnego modelu washlet taki może być zaprojektowany do: automatycznego podnoszenia i opuszczania deski sedesowej; mycia odbytu lub sromu; suszenia ciepłym powietrzem; samoczynnego spłukiwania.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ubikacje_w_Japonii


Japońska ubikacja kucana

Ubikacja ta ma nieco inny kształt ? kuca się na podłodze, a instalacja mieści się między nogami (jest węższa). Osoba kuca twarzą do spłuczki.

Ten typ ubikacji może stanowić duże zaskoczenie dla osób z kręgu kulturowego, gdzie nie jest spotykany, a gdzie używa się ubikacji siadanych w postaci muszli klozetowej z sedesem. Może też być dla nich trudna w użyciu, szczególnie w środkach komunikacji, jak pociąg czy statek. Brytyjczycy zwykli nazywać je z przekąsem ubikacjami "stój i załatwiaj" (ang. Stand & Deliver).

W związku z podnoszonym argumentem za zdrowotnym aspektem wypróżniania w pozycji kucanej opracowano specjalne przejściówki, stojaki dostawiane do tradycyjnej muszli klozetowej, pozwalającej na korzystanie z dobrodziejstw tej postawy korzystania z ubikacji.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ubikacja_kucana


Dezynfekcja urządzeń sanitarnych

Pomieszczenia sanitarne znajdują się w galeriach handlowych, szpitalach, szkołach i wielu budynkach użyteczności publicznej. Wszystkie takie pomieszczenia muszą być dokładnie czyszczone i dezynfekowane. Najczęściej na podłogach takich pomieszczeń znajdują się płytki, które na co dzień są zamiatane i ścierane, natomiast w czasie większych porządków mogą być odkurzane i czyszczone przy użyciu bardziej silnych środków. Ekipy sprzątające zatrudnione w takich pomieszczeniach starają się także codziennie porządnie czyścić same urządzenia sanitarne i przeglądać ich ogólny stan. Ze szczególną uwagą czyszczone są urządzenia sanitarne zamontowane w szpitalach, ponieważ korzysta z nich bardzo wiele osób zmagających się z różnymi chorobami.



© 2019 http://glodowka.info.pl/